Express-Miejski.pl

Jacek Żyła nie jest już trenerem Nysy Kłodzko!

Jacek Żyła fot.: Dave

Do zmiany szkoleniowca doszło w zespole Nysy Kłodzko. Obecny trener Jacek Żyła nie znalazł zaufania wśród działaczy i prezesa, a wygasająca z nim umowa nie została przedłużona. Jego następcą będzie Paweł Adamczyk, który ostatni sezon spędził w Bystrzycy Kłodzkiej, trenując tamtejszą Polonię.

Jacek Żyła do zespołu z Kłodzka dołączył przed sezonem 2010/2011. Objął on zespół po odejściu Mariusza Sobczyka. Sparingi i okres przygotowawczy mogły napawać optymizmem – Nysa grała nieźle, a w dziesięciu meczach sparingowych odniosła aż osiem zwycięstw. Wśród kibiców apetyt rósł w miarę jedzenia i wydawało się, że Nysa powalczy w tym sezonie o coś więcej, aniżeli utrzymanie. Wyżej wymienione założenia zostały jednak szybko zweryfikowane, kiedy w meczach ligowych kłodzczanie częściej tracili punkty, aniżeli je zdobywali. W 30. bataliach na boiskach ligi okręgowej za kadencji trenera Żyły ekipa z Kłodzka zwyciężała dziewięciokrotnie, pięć razy schodziła z boiska dzieląc się punktami i doznała aż szesnastu porażek.

Tak fatalny bilans i nienajlepsza gra Nysy złożyła się na to, że na kilka kolejek przed końcem podopieczni Jacka Żyły nie byli pewni utrzymania. Ostatecznie zespół z Kłodzka zdołał się utrzymać, zajmując ostatnie miejsce gwarantujące pozostanie w klasie okręgowej. Jak twierdzi oficjalna strona klubu, cel postawiony przed trenerem został zrealizowany, jednak kibice zgodnie twierdzą, że miejsce i gra kłodzczan pozostawia wiele do życzenia.

Jak wspomniałem na samym początku jedenastkę z Kłodzka od nowego sezonu poprowadzi Paweł Adamczyk, który wraca na „stare śmieci”. Nowy szkoleniowiec Nysy prowadził już ten zespół we wcześniejszych latach. W rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 Adamczyk opuścił kłodzki zespół na rzecz Orła Ząbkowice Śląskie, gdzie był trenerem trzecioligowych biało-niebieskich. Słabe wyniki spowodowały jednak, że w Ząbkowicach Śląskich pracował on krótko. W sezonie 2010/2011 trenował Polonię Bystrzyca Kłodzka i nie zdołał zrealizować celu, jakim był awans do ligi okręgowej. Teraz przed byłym zawodnikiem m.in. Wisły Kraków szansa na częściowe odbudowanie futbolu w Kłodzku, który wydaje się, że z sezonu na sezon podupada. Czy ta sztuka uda mu się? Życzymy powodzenia.

Pierwszy trening Paweł Adamczyk zaplanował na sobotę, dziewiątego lipca. Zajęcia odbędą się o godzinie 17:00 na kłodzkim stadionie, a wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił w zespole z Kłodzka zaprasza zarówno trener jak i działacze.

Herdek

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Jacek Żyła nie jest już trenerem Nysy Kłodzko!

    2019-01-22 00:51:05

    gość: ~Zygmunt Cegielski

    ostatnio dodany post

    Do wiadomości wszystkich. Jacek Żyła wraz ze swym bratankiem Kamilem Żyłą, są wysokiej klasy oszustami. Uważajcie na nich. Natychmiast powiadomcie policję.

REKLAMA